Výroba štětců

Víte jakou technologií a z jakého materiálu je vyroben právě Váš umělecký štětec?

Mnozí z Vás si jistě myslíte, že výroba štětců je plně automatizovaným výrobním procesem. Opak je však pravdou!

Každý štětec je vlastně originál, vyrobený ručně. K jeho zhotovení je potřeba skutečně vysoké manuální zručnosti.

Ručně se odměří potřebné množství materiálu ze svazečku vlasu. Zasune se do tvářecí patronky, kde se sklepáváním vytvaruje potřebný tvar vlasu štětce. Vytvořená hlavička se vyjme z patronky, zasune do zděře a vyklepne na požadovanou viditelnou délku. Po změření a vizuální kontrole se hlavička ve zděři zasune do přípravku, ve kterém se vlas lepí do zděře. Po vytvrdnutí lepidla, což je podle použitého lepidla 24 nebo 48 hodin, se hlavička ve zděři čistí hřebenem. Následuje nasazení na dřevěné držátko a zalisování spoje zděř – držátko na pneumatickém lisu. Další operací je značení velikosti a loga firmy na držátko. Následná kontrola hodnotí jednotlivé operace a odstraní případné nedostatky.

Naše produkty vyrábíme výhradně z přírodního vlasu a štětiny, držátka štětců jsou vyrobena ze dřeva, používáme zdravotně nezávadné barvy. Výběru používaných materiálů je věnována maximální pozornost.

Nejvíce používanými materiály jsou:

  • pro výrobu školních štětců – pony vlas a upravená štětina z čínského prasete
  • pro výrobu uměleckých štětců – štětina z čínského prasete, kuna, hovězí ušní vlas, tchoř, veverka, jezevec, kozí vlas, syntetický toray, různé směsi vlasů