O nás

Počátečním impulsem pro začátek podnikání v oboru výroby uměleckých štětců byla naše snaha obnovit přerušenou tradici výroby školních štětců, jejíž počátek ve městě Chýnov se datuje do 50. let minulého století. Naším cílem bylo nejen obnovit ale také dále rozvíjet jeden z výjimečných řemeslných oborů, který kromě znalostí materiálů a specifických technologických postupů potřebných pro výrobu, vyžaduje neobyčejnou manuální zručnost jednotlivých pracovníků.

Již více jak 25 let je naše firma synonymem pro odborné znalosti v oboru výroby uměleckých štětců, spolehlivosti a spokojenosti našich zákazníků.

Filozofií naší, dnes již rodinné firmy, je dlouhodobá snaha poskytovat našim zákazníkům inspiraci nabídkou široké škály vysoce kvalitních uměleckých štětců, vynikající zákaznický servis a unikátní poměr cena-výkon.


Novodobá historie výroby školních a uměleckých štětců byla založena v roce 1991. V tomto roce byla obnovena nakrátko přerušená výroba školních štětců ve městě Chýnov, která byla původně zahájena v 50. letech 20. století. Za pomoci zkušených pracovnic a odborně zdatného managementu se podařilo v krátké době výrobu štětců obnovit.

V průběhu uplynulých 25 let jsme původní produkci školních štětců rozšířili o výrobu širokého sortimentu uměleckých štětců, štětců pro specifická odborná umělecká řemesla, jako např. restaurátorské práce, malování skla a keramiky, pozlacování, speciální malířské techniky apod., kosmetických štětců a štětců pro různé technické aplikace.

Současný výrobní sortiment tak nyní obsahuje více jak 150 druhů štětců ve všech standardně požadovaných velikostech. Naše firma je však schopna vyrobit i speciální výrobky podle přání zákazníka a to nejen pro umělecká řemesla.

Naše výrobky, které nabízíme na tuzemském trhu, skutečně sami vyrábíme. Nenakupujeme levné a nekvalitní výrobky od východních producentů a tyto dále neprodáváme.

Všechny produkty vyrábíme výhradně z přírodního vlasu a štětiny, držátka štětců jsou vyrobena ze dřeva, používáme zdravotně nezávadné barvy. Veškerý materiál pro výrobu je nakupován od evropských dodavatelů a výběru používaných materiálů je věnována maximální pozornost.

Od počátku výroby máme navázány kvalitní a dlouhodobé obchodní vztahy se zahraničními partnery. Více než 80% naší produkce uměleckých štětců je vyváženo do zahraničí. Tato skutečnost, společně s vysokou odbornou znalostí technologie výroby a manuální zručností našich zaměstnanců, je zárukou nejvyšší světové kvality našich výrobků.

Společnost Art Brush, spol. s r.o. je v současné době jediným českým výrobcem takto širokého sortimentu školních, uměleckých a speciálních štětců.